KULT - MÓJ WYDAWCA

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA BECK - COLORS

13 października miał swoją premierę trzynasty studyjny album w dyskografii Becka Hansena.

"Colors" to wielki powrót Becka do popu! Zdobywca Grammy, autor niezapomnianego hitu "Loser", znów odważnie eksploruje świat hip-hopowych bitów, nowoczesnych brzmień i roztańczonych piosenek.
Magazyn Rolling Stone przedpremierowo okrzyknął materiał jako "euforyczny powiew eksperymentalnego popu".

Do współpracy nad "Colors" Beck zaprosił Grega Kurstina znanego ze współpracy m. in. z Adele, Kelly Clarkson i Sią. "Ta płyta powinna wyjść rok lub nawet dwa lata temu" – przyznał artysta w wywiadzie dla Rolling Stone'a. – "Ale to skomplikowane piosenki w których dzieje się wiele rzeczy na raz. Nie brzmią ani retro ani nowocześnie. To było naprawdę wyzwanie - zebrać to wszystko do kupy by pasowało do siebie i nie brzmiało jak jeden wielki bałagan".

ORGANEK - GET IT RIGHT

Tomasz Organek zaprezentował fanom nowy teledysk. Tym razem wybór padł na piosenkę "Get it Right" pochodzącą z ostatniej płyty artysty "Czarna Madonna", która ukazała się w ubiegłym roku. Klip do utworu pokazuje przygotowania Organka do nadchodzących występów. Na trasie związanej z „Czarną Madonną" Organek zagra ponad 20 koncertów w całej Polsce, w tym także w Poznaniu. Koncert na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się 11 listopada.

MOKROFON - ZERO-JEDEN

"zero-jeden" to najnowszy singiel poznańskiej formacji Mokrofon. Do utworu powstał także klip, w którym wystąpili Katarzyna Bednarowicz i Mariusz Kwaśniewski. Zespół Mokrofon istnieje od 2010 roku. Brzmienie grupy wypływa ze znakomitej pracy sekcji rytmicznej stanowiącej oparcie dla grunge'owych riffów gitarowych. O Mokrofonie zrobiło się głośno już po premierze pierwszego kawałka "Poznański 13. grudnia".

KARI - RUNAWAY

Kari to polska artystka i producentka, od 2013 roku mieszkająca w Wielkiej Brytanii. W swoim dorobku ma trzy autorskie płyty “Daddy Says I’m Special”, “Wounds And Bruises” oraz wydany w czerwcu tego roku album "I am Fine". Utwór "Runaway" to drugi singiel promujący nowe wydawnictwo. Do współpracy przy piosence Kari zaprosiła muzyka Ryana Carinsa, a także Mountain Range - producenta muzyki elektronicznej. Premiera singla poprzedza trasę koncertową „I Am Fine Tour” która rozpocznie się już 12 października w Gdańsku. Podczas trasy Kari z zespołem odwiedzi 6 polskich miast.

PATRICK THE PAN - IMIONA TAJFUNÓW

"Imiona Tajfunów" to nowy singiel Patricka the Pana zapowiadający jego nowe wydawnictwo, które planowane jest na wiosnę 2018 roku. Jest to piosenka wyjątkowa przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, Piotr zaprosił do tej piosenki gościa - zaśpiewał z nim Ralph Kaminski. Po drugie jest to pierwsza w twórczości Piotra piosenka polityczna. Teledysk powstał dzięki zaangażowaniu fanów, którzy nadesłali filmy z różnych manifestacji jakie odbyły się w ostatnim czasie.

MORRISSEY - SPENT THE DAY IN BED

Spent the Day in Bed to pierwszy singiel z nowego, studyjnego albumu Morrissey’a, na który czekaliśmy trzy lata. To typowy morrisseyowy utwór - mocny tekst z kontrastującą radosną, wesołą melodią. Kolejne 11 utworów utrzymane są w podobnym stylu, znanym z poprzednich albumów ex-solisty The Smiths. Nie mogło więc zabraknąć chłostania znanych polityków, kwestionowania autorytetów i przywoływania miłosnych historii w „staroświeckim" stylu. Płyta "Low in High School" ukaże się 17 listopada i będzie to pierwszy od 2014 roku album Morrissey'a.

KORTEZ - DOBRY MOMENT

Premiera nowego numeru Korteza zatytułowanego "Dobry moment" to zwiastun albumu "Mój dom", którego premiera będzie mieć miejsce już 3 listopada. Do piosenki powstał teledysk nakręcony nocą na warszawskich ulicach. Za jego pomysł odpowiada Agata Trafalska (która jest także autorką tekstu do utworu). Kortez również rusza w trasę koncertową promować nowy materiał. Wspólnie z zespołem odwiedzi około 30. miejscowości. Poznańskie koncerty Korteza odbędą się 3.11 w CK Zamek oraz 7.11 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego.

TERRIFIC SUNDAY - BAŁTYK

Terrific Sunday przedstawia elektryzujący singiel „Bałtyk”! Jest to pierwszy singiel w dorobku zespołu napisany w języku polskim. Plastyczny opis miłosnej relacji, okraszony smacznymi i nieoczywistymi porównaniami pokazuje, że wokalista grupy – Piotr Kołodyński może szybko trafić do czołówki tekściarzy tworzących po polsku. „Bałtyk” zapowiada całkiem nowy materiał zespołu. Ostatni ich długogrający krążek to „Strangers Lovers” wydany jesienią 2015. Terrific Sunday to laureaci V edycji Akademickiego Przeglądu Muzycznego z 2014 roku.

QUEENS OF THE STONE AGE - FEET DON'T FAIL ME

"Feet Don't Fail Me" to trzeci singiel pochodzący z najnowszej płyty Queens of the Stone Age. Wyprodukowany przez Marka Ronsona album "Villains" ukazał się 25 sierpnia. Jak mówi Josh Homme: „najważniejszym aspektem tego albumu była próba przedefiniowania naszego brzmienia. Próba zadania i odpowiedzenia sobie na pytanie „jak powinniśmy brzmieć dzisiaj?”. Jeśli możesz nagrywać świetne płyty, ale twoje brzmienie nie ewoluuje, staje się to parodią oryginalnego brzmienia”. W listopadzie rozpocznie się europejska część trasy koncertowej Queens of the Stone Age oraz Royal Blood.