DAWID PODSIADŁO - PASTEMPOMAT

Ludzie

Prowadzi:
Należy do grupy:

O sobie:

PIOTR SCHOLZ - ur. 1991, dyrygent, gitarzysta, aranżer, kompozytor. Scholz jako młody muzyk ma już na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, prowadzi działalność nagraniową, koncertową, naukową i kompozytorską. Jest aktywnym i twórczym gitarzystą. Zajmuje się prowadzeniem zespołów, big bandów. Jest autorem publikacji dotyczących problematyki prowadzenia orkiestr jazzowych. Wielokrotnie występował na jednej scenie z plejadą gwiazd muzyki jazzowej m. in.: Jeanem Luc'iem - Ponty, Williamem Lecomte, Caroline Davis, Juniusem Poulem i Normanem Palmem. Współpracu je z Włodkiem Pawlikiem, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Big Stan Bandem oraz Grit Ensamble. Do jego autorskich projektów należą: Weezdob Collective, Piotr Scholz Sextet oraz PJPOrchestra. Piotr Scholz jako młody muzyk ma już na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, prowadzi działalność nagraniową, koncertową i kompozytorską. Jest aktywnym i twórczym gitarzystą. Zajmuje się prowadzeniem zespołów, big bandów. Ukończył trzy specjalizacje na kierunku jazz i muzyka estradowa w dwóch uczelniach wyższych, poruszając tematykę współczesnego jazzu:

• „Modalizm Oliviera Messiaena we współczesnej muzyce jazzowej"
• „Rola dyrygenta we współczesnej orkiestrze jazzowej"
• „Rola orkiestry jazzowej we współczesnej muzyce jazzowej"

Obecnie jest studentem studiów stacjonarnych III stopnia w dyscyplinie kompozycja w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jest założycielem i prezesem nowo powstałej fundacji WeezArt.

fot. Krystian Daszkowski

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK