ARCADE FIRE - NO CARS GO

Post scriptum do świąt

KATEGORIA: Studia

Święta,święta i po świętach, a przecież reportaż ze świąt w Materacy dociera do was dopiero dziś! Czym Boże Narodzenie we Włoszech różni się od tego Polsce? I dlaczego Włosi z okazji Nowego Roku wyrzucają telewizory przez okno? O tym usłyszycie we wtorkowym wydaniu Makaronu na Uszy!

Okres świąteczny we Włoszechtrwa od ósmego grudnia do szóstego stycznia i kończą go odwiedziny Czarownicy, która zabiera ze sobą całą magię świąt. Specyficzne? To chyba dobre określenie, na Włochów i ich niespotykane tradycje, wiążące kulturę z religią. O ich świątecznych przysmakach podawanych na stole, o tym co dany region łączy i dzieli, o Czarownicy i o dniu, w którym wypada im jeść tylko warzywa, o tym i więcej usłyszycie w świątecznym Makaronie.
 
Pozostaje mi zaprosić abyście posłuchali o zwyczajach, Befanie i sylwestrze, który wiąże ze sobą wyrzucenie wszystkiego co stare i związane z poprzednim rokiem! Może tego powinniśmy się od Włochów nauczyć? Nawołuje was zatem, byście tak jak Włosi, pozwolili starym, niepotrzebnym wam sprawom odejść i byście mogli zrobić miejsce na nowe niespodzianki w 2019 roku. Ode mnie, wybaczcie, że dopiero teraz, wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok, i pamiętajcie, że włoskiej pasty nigdy nie za wiele!

Szymon Majchrzak

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK