THE SHINS - PHANTOM LIMB

Homeless Rock Fest

KATEGORIA: Studia

Przebywając kolejny już, piąty miesiąc we włoskim miasteczku Macerata, podczas mojej erasmusowej przygody zostałem zaproszony na dwunastą edycję festiwalu dla niezależnych zespołów rockowych. I właśnie z tej okazji, najbliższy wtorek o 17:45 w ramach dziewiątego odcinka „Makaronu Na Uszy” wybierzemy się na Homeless Rock Fest. Oczywiście z całej sytuacji postanowiłem skorzystać i porozmawiałem z samymi uczestnikami jak i jury konkursu.

Czy sami Włosi są zadowoleni z poziomu reprezentowanego przez muzyczny mainstream? Czy może jednak wolą scenę bardziej alternatywną i niezależną? Na te i wiele innych pytań starałem się znaleźć odpowiedź podczas festiwalu, który finalnie okazał się być konkursem. W tym miejscu muszę się przyznać, że szczerze zaskoczył mnie poziom reprezentowany przez biorące w nim udział zespoły.

Nagrodę główną,a co za tym idzie możliwość nagrania pełnoprawnej studyjnej płyty otrzymał zespół „Klidas”. Muzykę ich autorstwa znajdziecie w samym materiale, a tych którym te niebanalne brzmienia przypadły do gustu odsyłam na Klidasowego Facebooka. Bardziej dociekliwych pozostaje mi zachęcić do zajrzenia na samą stronę̨ festiwalu, gdzie z pewnością znajdziecie wiele muzycznych inspiracji  Jeżeli tak jak mnie, was również interesują trendy muzyczne z południowego końca Europy lub zwyczajnie w świecie chcecie usłyszeć trochę dobrej muzyki to nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić na kolejny odcinek cyklu.

Do usłyszenia za dwa tygodnie, jak zawsze  we wtorek o 17:45.

 Szymon Majchrzak, ciao!  

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK