MURA MASA - WHAT IF I GO

Neo Soul/Hip-Hop Live Session Vol.4

KATEGORIA: Muzyka

W czwartek, 28 marca 2019r. w poznańskim klubie Pod Minogą, podczas już czwartej edycji wydarzenia Neo Soul / Hip-Hop Live Session, spotkają się artyści i miłośnicy tych gatunków.

Cykl imprez , mających charakter jam session, powstał kwietniu 2018r. z inicjatywy poznańskiego perkusisty Piotra Kraśnera. Inspirując się materiałami z Internetu oraz opowieściami znajomych muzyków, którzy mieli okazję wziąć udział w tego typu wydarzeniach w innych miastach na świecie, takich jak Nowy Jork, Berlin czy Paryż i łącząc to z ogromnym zamiłowaniem do muzyki hip-hop postanowił wprowadzić pomysł w życie. Od wielu lat w Poznaniu funkcjonuje kultura wspólnego muzykowania w gatunkach jazz, blues czy rock, jednak nigdy nie zostały stworzone warunki do regularnego spotykania się raperów, wokalistów soulowych i muzyków podczas jam session. Ta idea została doskonale przyjęta przez poznańskie środowisko muzyczne, które od dłuższego czasu manifestowało brak wydarzeń o tym charakterze.

Pierwsze trzy edycje okazały się ogromnym sukcesem przyciągając setki osób, w tym muzyków z innych miast i krajów. Rozpoczynały się krótkim koncertem zaproszonych artystów, a następnie zmieniały formę na otwartą, a uczestnicy licznie prezentowali swoje umiejętności. Publiczność chętnie angażowała się we wspólną zabawę i żywiołowo reagowała na to, co dzieje się na scenie. Pierwsze dwie edycje były zabarwione bardziej w klimacie neo soul/soul, ostatnia skłoniła się bardziej ku hip-hopowi.

Podczas czwartej odsłony imprezę otworzy koncert również w klimacie hiphopowym. Tym razem ekipa organizacyjna zaprosiła dwóch amerykańskich raperów – pochodzącego z Nowego Jorku Ericky0 oraz Las Vegas Myron known as HIM. Towarzyszyć im będzie House Band w składzie:
Grzegorz Tomkowski – syntezatory
Dawid Olendzki - piano, rhodes
Wojciech Doleżyczek – gitara
Paweł Kosicki - gitara basowa, synth bass
Piotr Kraśner - perkusja, sampler.

Imprezę poprowadzi znany doskonale środowisku hip-hopowemu C-Zet. Za worm-up i afterparty odpowiedzialny będzie DJ WJS aka WUJEK ES.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK