WCZASY - DZISIAJ JESZCZE TAŃCZĘ

AK30 - 30 WYSTAW W 30 DNI

KATEGORIA: Kultura

AK30 już od dziesięciu lat zagląda do prywatnych mieszkań i pracowni poznańskich artystów. Przez najbliższy miesiąc będziemy mogli wziąć udział w 30 wystawach, z których każda odbędzie się w innej przestrzeni w ciągu jednego dnia. Wśród nich pojawią się prace zarówno doświadczonych artystów, jak i hobbystów oraz debiutantów.
 
„AK30– 30 wystaw w 30 dni” jest cyklem jednodniowych wernisaży odbywających się w mieszkaniach i pracowniach artystów w ciągu 30 dni.  Co roku w cyklu wystaw swoją twórczość prezentują: malarze, rzeźbiarze, fotografowie, artyści performance, ceramicy, scenografowie czy graficy. Poza tym biorą w nim udział osoby spoza środowiska artystycznego, tworzący hobbystycznie. Wydarzenie burzy granice między twórcami i odbiorcami sztuki. Jest okazją do tego, aby spotkać się z artystą, porozmawiać z nim i poznać miejsce jego pracy.
           
AK30 zapoczątkowano w Pracowni Zjawisk Teatralnych na ASP (obecnie UAP) w 2009 roku. Inicjatywa miała na celu połączenie środowiska doktorantów, studentów i profesorów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pomysł sprawdził się na tyle, że w tym roku obchodzimy okrągłą – 10 rocznicę powstania wydarzenia. Jednocześnie tegoroczna edycja jest dziewiątą, ponieważ 2 lata temu AK30 się nie odbyło. Każda edycja ma tytuł przewodni, określający specyfikę wydarzenia. W tym roku brzmi on „świętować czy nie świętować?”. Hasło odnosi się do setnego roku istnienia UAP-u, dekady istnienia AK30 oraz stawia pytanie, czy 9 edycja jest odpowiednim momentem na świętowanie.

AK30 - 30 wystaw w 30 dni
26.04-25.05.2019

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK