BROKEN SOCIAL SCENE - CAN'T FIND MY HEART

Uniwersytet Macerata

KATEGORIA: Studia

Zaczynając realizację serii „Makaron Na Uszy” popełniłem pewien błąd. Zauroczony pięknem włoskiego życia kompletnie zapomniałem o powiedzeniu Wam, drodzy radiosłuchacze, czegoś na temat samego miejsca akcji. Jak już pewnie zauważyliście jest nim… półwysep apeniński, a konkretniej mówiąc niewielkie miasteczko Macerata w regionie Marche.

To właśnie tutaj, od września mam przyjemność mieszkać, studiować i realizować emitowaną co dwa tygodnie serie. W  jej czternastym odcinku, opowiem wam trochę o samym mieście jak i o mieszczącym się w nim Uniwersytecie.

Jego historia rozpoczyna się już w trzynastym wieku. Od tamtego czasu cała instytucja wyspecjalizowała w kształceniu humanistycznym. Choć położony z dala od większych miast i znajdujący się w zaledwie czterdziestotysięcznym miasteczku, uniwersytet w Maceracie jest niezwykle rozpoznawalny. Co ciekawe jest on również znana wśród Włochów ze swojego międzynarodowego charakteru. Dość powiedzieć, że na co dzień możemy tu spotkać wielu studentów z Chin czy Ameryki Południowej. W związku z tym, może dręczyć Was pytanie: „Dlaczego uczelnia w takim miejscu zyskała międzynarodową rozpoznawalność?”. Jednak odpowiedź na nie poznacie dopiero w najbliższy wtorek o 17:45.

Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się więcej o jednym z najstarszych uniwersytetów we Włoszech i Europie to nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do włączenia Afery i wysłuchania kolejnego „Makronu Na Uszy”.

Do usłyszenia!

Szymon Majchrzak , ciao!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK