RYBA AND THE WITCHES - TIMES OF TROUBLE

Wywiad z Nytt Land

KATEGORIA: Muzyka

Prawie trzy tygodnie temu w Poznaniu odbył się koncert Nytt Land, rosyjskiej formacji porównywanej do norweskiej Wardruny. Nytt Land powstał w roku 2014 jako projekt poboczny, który wyłonił się z zespołu Ylande grającego muzykę z pogranicza rocka i folku.

Przed koncertem udało nam się przeprowadzić wywiad z jednym z założycieli zespołu, Anatolijem Pakhalenko, który opowiedział nie tylko o inspiracjach muzycznych Nytt Land (które nie są wcale tak oczywiste, jak mogą się wydawać), ale także o tym, jak szeroka wiedza historyczna łączy się z tworzeniem muzyki inspirowanej ludami pogańskimi pamiętającymi jeszcze czasy przedchrześcijańskie. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o muzykach, zespole i o tym, jak może wyglądać proces tworzenia muzyki inspirowanej syberyjskim szamanizmem oraz wikingami, zapraszamy na audycję Berserk w najbliższy poniedziałek po północy.

Do usłyszenia!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK