MODEST MOUSE - LAMPSHADES ON FIRE

Nowa audycja Naukąt - promujemy naukę.

KATEGORIA: Studia

Naukąt to nowy cykl audycji promujących naukę. Do naszego studia zaprosimy naukowców oraz specjalistów i ekspertów z rożnych dziedzin. Porozmawiamy m.in. o przenikaniu się dyscyplin naukowych, popularyzowaniu nowoczesnych metod nauki, a także o odkryciach polskich naukowców za granicą.

Tematem pierwszej audycji będzie ocena ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym po roku od jej wejścia w życie. W rozmowie z ekspertami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicielami przedsiębiorców omówione zostaną skutki wprowadzenia nowych przepisów. Autorzy audycji poproszą o scharakteryzowanie perspektyw rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce. Omówimy też wyzwania stojące przed polską nauką oraz przedstawimy rady pozwalające na tworzenie - zgodnie z duchem Ustawy - gospodarki opartej na innowacjach. Część audycji zostanie poświęcona powstającej Sieci Badawczej Łukasiewicz: wizji rozwoju i zasadności współpracy instytutów w ramach sieci.

Włącz i słuchaj w piątek o 18:05!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK