Kitty Solaris (DE) + Izzy & The Black Trees zagrają u Pana Gara!

KATEGORIA: Muzyka

KITTY SOLARIS (DE)
alternative pop / indie / electro // Berlin

Co się stanie jeśli wymieszamy Velvet Underground, PJ Harvey, Prince’a, Cat Power i David Bowie? Jeśli rezultat może być Kobietą i miksturę taką przyrządzimy w kuchni na berlińskim Prenzlauer Berg, to poznajcie Kitty Solaris! Czasem melancholijna, czasem dzika , raz beznamiętna, a kiedy indziej łapiąca za serce, ale zawsze niezmiennie pamiętająca o dobrym refrenie. Swój pierwszy album "Future Air Hostess" nagrała już 10 lat temu, i to od razu z pomocą Gordona Raphaela (The Strokes, Regina Spektor). Od tamtej pory nie zwalnia tempa, dodając do swojej dyskografii kolejne single i albumy, takie jak „We Stop The Dance” i „Silent Disco”. Wszytskie oba zawierają po kilkanaście kawałków, które w idealnym świecie zostałyby wielkimi przebojami. Najnowsza płyta nazywa się „Cold City”, przynosi kolejny tuzin opowieści o życiu, miłości i śmierci w klimacie "berlińskiego spleenu". Płyta promowana jest tytułowym kawałkiem, o którym recenzenci w Niemczech pisali, że oto narodziła się „grunge’owa Lana Del Ray”. Można i tak. Najlepiej sprawdźcie sami – Kitty przyjeżdża na swoje pierwsze polskie tournee już w sierpniu br.  

IZZY & THE BLACK TREES (PL)
americana / noise / alternative rock // Poznań

Do estetyki LO-FI nawiązują też doskonale znani w Poznaniu i coraz  śmielej poczynający sobie dalej i za granicą Izzy & The Black Trees. W ich występach dominuje punkowa energia przeplatana melancholią oraz nutką psychodelii -  Pixies, Patti Smith, Nick Cave - to niektóre skojarzenia publiczności, która miała już okazję zobaczyć zespól w akcji. Kwartet zarejestrował w studio swoją pierwszą EPkę, gdzie amerykański folk łączy się z gitarowymi riffami spod znaku Sonic Youth, wszystko to pod wodzą charyzmatycznego głosu wokalistki.
W sieci dostępny jest teledysk do utworu Winter's Coming Down, który polską premierę poprzedził sukcesami w USA (nominacja do nagrody Golden Kayak) oraz obecnością na listach przebojów niezależnych stacji radiowych w Australii i Wielkiej Brytanii. W tym roku zespół zagrał na ENEA Spring Break festival oraz Westway Lab w Portugalii, który odwiedzili w ramach programu INES Talent.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK