YOUNG FATHERS - BORDER GIRL

Czerwiec'56 w eterze

KATEGORIA: Afera

28 czerwca 1956 zdesperowani robotnicy Poznania wyszli na ulice wyrazić swoje niezadowolenie. Walczyli o godne życie. Ich protest został krwawo stłumiony przez władze komunistyczne. Radio Afera jak co roku oddaje hołd Bohaterom tamtych dni. 

W piątek 28 czerwca na naszej antenie znajdziecie między innymi:
- po 9.00 rozmowę z pracownikiem Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec'56, Łukaszem Szudarskim z którym porozmawiamy o spuściźnie Czerwca'56, dorobku kulturalnym odnoszącym się do tamtego wydarzenia czy historii powstania Pomnika Poznańskich Krzyży, 
- o 8.40 i 15.40 sondę na temat tego co poznaniacy dziś pamiętają o Czerwcu'56,
- o 10.05, 12.05 oraz 16.40 przypomnienie części zeszłorocznych słuchowisk Czerwiec'56 - mapa Poznania gdzie znajdziecie informację o cichych bohaterach tamtych dni,
- piosenki w których poruszana jest tematyka Czerwca po każdej pełnej godzinie przez cały dzień
oraz wiele innych elementów programu poprzez który mamy zamiar przypominać Wam o jakże ważne a a zarazem tragicznych dniach sprzed 63 lat. 

Zapraszamy! 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK