Naukąt - promujemy naukę.

KATEGORIA: Studia

Naukąt to cykl audycji promujących naukę. Do naszego studia zapraszamy naukowców oraz specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin. Rozmawiamy m.in. o nowoczesnych metodach naukowych, walce z pseudonaukowymi teoriami, a także o odkryciach polskich naukowców za granicą.

W kolejnym odcinku opowiemy o projektowaniu przestrzenie miejskiej w oparciu o badania naukowe.

W audycji powiemy szerzej o odpowiedzialnym planowaniu przestrzeni miejskiej z uwzględnieniem potrzeb jej mieszkańców. Rozwój infrastruktury na poziomie lokalnym i regionalnym odpowiadający potrzebom różnych grup stanowi wyzwanie dla współczesnych projektantów, jest też obszarem współpracy środowiska naukowego z samorządami. Poza kryterium użyteczności analizie poddany zostanie również wpływ przestrzeni i rozwiązań architektonicznych na funkcjonowanie społeczności lokalnych i zdrowie psychiczne mieszkańców. Gościem programu będą dr Beata Fortuna-Antoszkiewicz i dr Jan Łukaszkiewicz z Katedry Architektury Krajobrazu SGGW.

Włącz i słuchaj w piątek o 18:05!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK