Festiwal słuchowisk

KATEGORIA: Kultura

Prezentują zjawiska na pograniczu site specific, sound artu oraz teatru i performansu. Do współpracy zapraszają dramatopisarzy, dźwiękowców, kompozytorów, reżyserów i aktorów, dzięki którym powstają projekty,  jednocześnie czerpiące z tradycji słuchowisk radiowych i poszerzające sposoby ich odbioru. Praca nad każdym słuchowiskiem odbywa się na trzech płaszczyznach: dramaturgicznej, dźwiękowo-muzycznej i przestrzennej.
 
Program czwartej edycji Festiwalu Słuchowisk to propozycje zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Ważnym elementem jest konferencja naukowa, która odbędzie się w Collegium Maius UAM. Będzie ona poświęcona słuchowiskom radiowym, sound art, a także zjawiskom pokrewnym. Festiwal zacznie się od refleksji nad słuchowiskami podczas konferencji i premier zaproszonych słuchowisk. W dniach 6-10 listopada 2019 r. codziennie będzie można posłuchać nowych produkcji, natomiast w weekend odbędą się premiery przeznaczone specjalnie dla dzieci. Będzie też specjalną propozycję dla miłośników gier komputerowych.
 
Twórcy festiwalu przenoszą dźwiękowe produkcje teatralne z eteru do przestrzeni miejskiej, nadając tym samym nowy kontekst utworom dźwiękowym, które do tej pory głównie kojarzyły się z medium radia. Zapraszają w jesienne wieczory w przytulne miejsca, w których będzie można zatopić się w opowiadanych historiach. Festiwal Słuchowisk ukazuje wielopostaciowość dźwiękowej ekspresji i proponuje publiczności różnorodne formy obcowania ze słuchowiskami. 
 
Pełny program dostępny TU 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK