TRICKY - FALL PLEASE (FEAT. MARTA)

Futsaliści powalczą o tytuł Akademickiego Mistrza Polski

KATEGORIA: Sport

Już 23 lutego 2020 r. poznamy najlepsze akademickie drużyny w męskim futsalu. W tym roku gospodarzami decydującego turnieju będzie Politechnika Poznańska. W zmaganiach weźmie udział 16 drużyn. Wszystkie spotkania odbędą się w hali przy Królowej Jadwigi oraz na kampusie Piotrowo.

Początek rywalizacji 21 lutego 2020 r. Zawody rozpoczną się od fazy grupowej, następnie runda pucharowa. Możemy być pewni, że do niedzielnego finału emocji z pewnością nie zabraknie. O wysoki poziom rywalizacji zadbają topowi polscy futsaliści, którzy znajdują się w składach największych polskich uczelni.

Szansa gospodarzy na końcowy triumf są niewielkie. Jak przyznają trenerzy, czołówka stawki jest na ten moment poza zasięgiem poznaniaków. Z tego powodu już po raz kolejny celem naszych zawodników będzie klasyfikacja uczelni technicznych. W ubiegłych AMP'ach, w tej kategorii udało się wywalczyć srebrny medal. W tym roku nikt nie wyobraża sobie oddania zaszczytnego tytułu wicemistrza.

Tytułu Akademickiego Mistrza Polski bronić będzie drużyna Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy. W szeregach WSG znajduje się kilka zawodników ekstraligowych, których poczynania z pewnością warto obserwować. Kroku postara się im dotrzymać AWF Warszawa oraz TSW Toruń.

Akademickie Mistrzostwa Polski to impreza z wieloletnią tradycją. Tegoroczna edycja jest jubileuszowa - zmagania odbywają się już po raz 60. Pierwsze AMP'y odbyły się w 1960 r. 

Warto wspomnieć, że w tym samym czasie na hali UAM przy ulicy Zagajnikowej będą trwały finałowe zmagania futsalistek. Tutaj murowanym kandydatkami do tytułu są zawodniczki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK