Zajęcia na uczelniach zawieszone do 10 kwietnia

KATEGORIA: Studia

Decyzję ogłosił szef resortu nauki, Jarosław Gowin. Tym samym studenci powinni wrócić na uczelnie wtedy, kiedy uczniowie pojawią się w szkołach.

To nie oznacza jednak, że uniwersytety nie nauczają, obecnie obowiązkowa jest już praca online - Obowiązek ten dotyczy dydaktyki studenckiej, studiów podyplomowych, studiów zaocznych i kształcenia doktorantów. Będziemy zalecać, aby uchwały dotyczące funkcjonowania uczelni także były podejmowane online albo przy użyciu narządzi elektronicznych - poinformowała wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Anna Budzanowska.

Na tym nie skończy się aktywność uczelni - Tam, gdzie to jest możliwe, powinny być kontynuowane badania naukowe. Władze uczelni zobowiązane są do zapewnienia działania podstawowych jednostek organizacyjnych - dodawał minister Gowin. 

fot. MNiSW

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK