BRZOZOWSKI & WIRASZKO - NIE IDZIESZ SAM

Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do korzystania z darmowej pomocy prawników

KATEGORIA:

W wyniku obostrzeń związanych z epidemią, od marca porady były udzielane wyłącznie zdalnie. Teraz etapami zaczyna się to zmieniać. 25 maja stacjonarną działalność wznowiły punkty nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. Matejki 50. Ponadto klientów przyjmuje również NPP nr 9 na os. Zwycięstwa 125. Od 1 czerwca obsługa bezpośrednia będzie także świadczona w NPP nr 7 na os. Piastowskim 101.  

Z porad ekspertów mogą korzystać osoby fizyczne i przygotowujące się do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ale nie tylko. Nowością jest rozszerzenie konsultacji na osoby prowadzące samodzielną działalność gospodarczą. Wymagane jest tylko złożenie oświadczenia o niezatrudnianiu pracowników w ciągu ostatniego roku. 

Stacjonarną działalność wznowiła też większość nieodpłatnych punktów poradnictwa obywatelskiego. Otwarte są punkty NPO nr 15 i 16 przy ul. Małachowskiego 10 - budynek B. Otrzyma się tam porady z zakresu alimentów, rozwodu, podziału majątku, sprawowania władzy rodzicielskiej, zadłużenia, upadłości konsumenckiej, dysfunkcji w rodzinie czy spraw mieszkaniowych. 

Co ważne, aby skorzystać ze stacjonarnej pomocy prawnej należy dokonać wcześniejszego umówienia wizyty. Rejestracja na termin konsultacji prawnej lub poradnictwa obywatelskiego odbywa się pod numerem: 616 463 344. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-20:00.  

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK