ALDOUS HARDING - FIXTURE PICTURE

Drugi krok Malta Festival Poznań

KATEGORIA: Poznań

Teatr, debata, improwizacje, podcast, mapa jezior. Tak zapowiada się druga odsłona tegorocznej edycji festiwalu Malta. Jest ona rozciągnięta w czasie, krocząca, objazdowa, rozrzucona po mieście. Festiwal rozpoczął się 24 czerwca i potrwa do jesieni. Najbliższe wydarzenia odbędą się między 7 a 11 lipca, zarówno w plenerze, w sieci, jak i w Radiu Afera!

HARMONOGRAM:

WTOREK 7 lipca
godz. 14:00-19:00, Double Trouble, Aleksandra Bożek-Muszyńska i Marcin Bożek / improwizacje ruchowo-muzyczne
ŚRODA 8 lipca
godz. 10:00, Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie, Daria Mielcarzewicz / premiera wirtualnej mapy
godz. 17:00-18:30, Inteligentne miasta, goście: EdwinBendyk, Piotr Juskowiak, Jola Starzak, prowadzenie: Michał Nogaś / spotkanie
godz. 17:00-20:00, Gęsia skórka, MałgorzataMyślińska, Paweł Kubiak / warsztatyruchowe nad Jeziorem Strzeszyńskim
CZWARTEK 9 lipca
godz. 19:00-20:30, Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna, reż. Cezary Tomaszewski, Teatr Słowackiegow Krakowie / teatr plenerowy
godz. 17:00-20:00, Gęsia skórka, MałgorzataMyślińska, Paweł Kubiak / warsztatyruchowe nad Jeziorem Strzeszyńskim
PIĄTEK 10 lipca
godz. 9:00, Woda jest tobą: podcast, Ola Juchacz, odcinek 1. Znikające ekosystemy
SOBOTA 11 lipca
godz. 11:00-19:00, Jeziorna włóczęga wdzikie, Daria Mielcarzewicz / wycieczka rowerowa

KRAKOWSKI TEATR SŁOWACKIEGO ZAGRA NA PIĄTKOWIE – Turnus mija, a ja niczyja. Operetka sanatoryjna w reż. Cezarego Tomaszewskiego

Mobilna scena festiwalu Malta wjeżdża 9 lipca na Osiedle Bolesława Chrobrego, zagrają na niej aktorzy Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Zapraszamy na spektakl pozornie kabaretowy i rozrywkowy Turnusmija, a ja niczyja. Operetkę sanatoryjną w reż. Cezarego Tomaszewskiego. Usłyszymy muzyczne hity z różnych epok, jak fragmenty Pasji Mateuszowej Bacha,brindisi z Traviaty Verdiego,Cold song z Króla Arthura Purcella, atakże Przetańczyć całą nocz My fair lady Loeve, Usta milczą dusza śpiewa z Wesołej wdówki Lehara czy Brunetki blondynki Kiepury.

IMPROWIZACJE RUCHOWO-DŹWIĘKOWE W TRZECH DZIELNICACH POZNANIA

 W najbliższych tygodniach publiczność będzie mogła uczestniczyć w nowym cyklu maltańskich improwizacji. Aleksandra Bożek-Muszyńska i Marcin Bożek wystąpią 7 lipca w Parku Mickiewicza, na Śródce i w Parku Starego Koryta Warty z improwizacją ruchowo-muzyczną DoubleTrouble. Duet muzyczno-ruchowy tworzony przez rodzeństwo: basistę ikompozytora Marcina Bożka oraz tancerkę, performerkę i choreografkę Aleksandrę Bożek-Muszyńską wystąpi w trzech lokalizacjach Poznania:
godz. 14:00 – Park Adama Mickiewicza
godz. 16:00 – Park Stare Koryto Warty (plac zabaw obok Pawilonu)
godz. 19:00 – Środka pod muralem

FORUM: DEBATY W FUNDACJI MIASTA: INTELIGENTNE MIASTA

Czym są „inteligentne miasta”? Pandemia, susza, przeludnienie – to wyzwania, którym muszą sprostać współczesne metropolie. Czy na zmiany klimatyczne, epidemie i rosnącą liczbę mieszkańców miast można się przygotować? O przyszłości miast rozmawiać będą architektka Jola Starzak, publicysta Edwin Bendyk i kulturoznawca Piotr Juskowiak podczas drugiego spotkania 8 lipca, godz. 17:00 Forum w Fundacji Malta. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś. Debatę będzie można oglądać na żywo w mediach społecznościowych festiwalu Malta (Facebook lub YouTube).

PREMIERY W PROGRAMIE GENERATORA MALTA

W społeczno-artystycznym programie festiwalu – Generatorze Malta – przyglądamy się społecznym kontekstom wody, poznańskim akwenom i ciekom. W programie drugiego kroku premiera wirtualnej mapy kilkudziesięciu wielkopolskich jezior Darii Mielcarzewicz Jeziora Wielkopolski, czyli prywatne włóczęgi w dzikie połączona zwycieczką rowerową, warsztaty ruchowe z Gęsiej skórki Małgorzaty Myślińskiej nad Jeziorem Strzeszyńskim oraz premiera podcastu Oli Juchacz Woda jest tobą.

KOLEKTYWY BADAJĄ TEMAT WODY – AKTYWIZM GENERATORA MALTA

Wiele wydarzeń Generatora Malta ma charakter badawczy. Kolektyw Przepływ, Kolektyw Bojka oraz cztery grupy poznańskiej młodzieży rozpoczęły prace nad projektami. Etapy działań kolektywów można obserwować na stronie internetowej festiwalu i w mediach społecznościowych. Efekty ich pracy poznamy pod koniec festiwalu.

Kolektyw Przepływ – grupa młodych badaczek i artystek z Poznania – prowadzi wywiady z ekspertami i zbiera materiały audiowizualne o niewidzialnej wodzie w Poznaniu: wodach podziemnych, wodociągach, oczyszczalni, studni, a nawet kałuży. Z zebranego materiału stworzą wielokanałową instalację wideo o podziemnych hydronarracjach, która będzie dostępna w formie wystawy w ramach finału Generatora Malta 25-30 sierpnia.

Kobiety zeko-feministycznego kolektywu nurkowego Bojka oczyszczają rafy koralowe Meksyku, prowadzą warsztaty z osobami z niepełnosprawnymi ruchowo a na Malcie działać będą na terenie ROD Bogdanka. Efektem ich pracy „na miejscu” będą wideoportrety kilkorga działkowiczów, a także mikroretencja stworzona na jednej z zagrożonych działek we współpracy z lokalną społecznością. Projekt zakończy dyskusja wokół przyszłości ROD Bogdanka i koncert zespołu Cukry.

H2O to projekt młodych aktywistów i artystek z poznańskich liceów, którzy pod opieką kuratorską Agnieszki Różyńskiej, przygotowują serię performansów dokamerowycho naszej odpowiedzialności za przyszłość z perspektywy wody. Projekt współtworzą cztery grupy: ekipa queerowa Ludzie doWody, która stworzy miejski performans o skutkach produkcji „szybkiej mody”; kolektyw eko-feministyczny AQURAT pracuje nad działaniem teatralnym Mitologia klimatyczna; Młoda Kultura przedstawi konceptualny koncert prezentujący wizję świata dotkniętego katastrofą ekologiczną w roku 2050; Zielona Trawka Pictures stworzy film o braku wody na świecie i jej marnotrawieniu.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK