THE WEATHER STATION - ROBBER

Były trener Kotwicy Kórnik usłyszał wyrok 3 lat więzienia w sprawie o molestowanie młodych piłkarek

KATEGORIA: Sport

Sprawa nagłośniona przez Radio Afera dobiega końca. Zapadł wyrok wobec byłego trenera piłkarek Kotwicy Kórnik, Łukasza J. Głośno o niewielkim klubie spod Poznania zrobiło się na początku 2019 roku.

Wówczas drużyna występująca w I lidze piłki nożnej kobiet została z dnia na dzień wycofana z rozgrywek. Zawodniczki zdecydowały się przedstawić swoje spojrzenie na tę sprawę reporterom Radia Afera, Sarze Brózdowskiej i Miłoszowi Ciekalskiemu.

W trakcie przygotowywania reportażu okazało się jednak, że głównym problemem nie jest samo wycofanie drużyny, a zachowanie trenera Łukasza J. Szkoleniowiec, zdaniem dziewczyn, miał dopuszczać się molestowania wielu z nich. Innym wysyłał sugestywne wiadomości. Proceder trwał przez wiele sezonów, a niektóre pokrzywdzone nie miały w tym czasie nawet 15 lat.

Po wyemitowaniu na antenie Afery reportażu „Faul po ostatnim gwizdku“ sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Pięć piłkarek zdecydowało się w tym czasie na złożenie zawiadomienia do prokuratury, która w lutym ubiegłego roku postawiła Łukaszowi J. trzy zarzuty.

1 października były trener usłyszał w Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej wyrok 3 lat więzienia. Przez 10 lat nie może prowadzić zajęć sportowych i edukacyjnych z dziećmi. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych piłkarek. Wyrok jest nieprawomocny.

Zapis reportażu „Faul po ostatnim gwizdku“ znajdziecie pod tym linkiem.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK