JULIEN BAKER - FAITH HEALER

Studencka Konferencja Kosmiczna

KATEGORIA: Studia

Pierwsza edycja Studenckiej Konferencji Kosmicznej poświęcona będzie prezentacji studenckich badań i projektów w zakresie technologii kosmicznych i satelitarnych. Do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich oraz przedstawicieli przemysłu. 

Celem konferencji jest wymiana informacji o realizowanych projektach, promocja działań edukacyjnych związanych z sektorem kosmicznym, a także dyskusja na temat potrzebnych w sektorze kompetencji. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać w ramach 4 paneli: studenckie projekty kosmiczne, mechatronika kosmiczna, przyszłościowe koncepcje i badania przestrzeni kosmicznej. 

Podczas konferencji odbędzie się również debata z udziałem:
- Dyrektora Generalnego Europejskiej Agencji Kosmicznej, prof. Johanna-Dietricha Woernera,
- Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, Michała Szaniawskiego,
- Rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztofa Wilde.

Udział wezmą również przedstawiciele przemysłu, organizacji studenckich, edukatorzy, naukowcy i inżynierowie z Europejskiej Agencji Kosmicznej, International Space University, Polskiej Agencji Kosmicznej, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.

SKK 2020 będzie także okazją do uroczystego ogłoszenia wyników trzeciej edycji konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa POLSA za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. 

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, konferencja oraz warsztaty poświęcone prowadzeniu misji kosmicznych odbędą się w całości zdalnie.

Studencka Konferencja Kosmiczna to wydarzenie, pozwalające na dzielenie się wiedzą, przedstawienie realizowanych projektów, wspólne rozwiązywanie problemów i dyskusję na temat słuszności postawionych przez siebie też w prowadzonych badaniach. Konferencja ma stać się platformą prezentacji pasji naukowych, kosmicznych projektów realizowanych w ramach konkursów, jak również okazją do wymiany doświadczeń. SKK będzie organizowana cyklicznie, co dwa lata. Konferencja uzyskała patronat Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wydarzenie odbędzie się 27-28 listopada 2020 r. w Gdańsku. Organizowane jest przez Polską Agencję Kosmiczną oraz Politechnikę Gdańską.

Więcej informacji o wydarzeniu TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK