TAME IMPALA - BREATHE DEEPER

Metropolia Poznań zachęca do DDM: Dystans, Dezynfekcja, Maseczka

KATEGORIA: Poznań

Kocha, lubi, szanuje – na popularnej wyliczance oparta jest kampania społeczna Metropolii Poznań. Stowarzyszenie 23 samorządów podchwyciło pomysł miasta Poznań i tym nawiązaniem wspólnie zachęca do DDM, czyli zasady Dystans Dezynfekcja Maseczka. To jedna z odpowiedzi Metropolii na trudną sytuację wynikającą z pandemii koronawirusa.
 
Akcja zaczęła się od plakatów i grafik w social mediach wykorzystujących wieloznaczność słowa „zakładać”. Kocham i zakładam, że ty też – to jedna z trzech wersji wezwania do zakładania maseczek. Koncept i strona graficzna tego etapu powstały na zlecenie Miasta Poznań. Teraz podchwyciły je samorządy tworzące Metropolię Poznań i w ten sposób zachęcają mieszkańców do przestrzegania zaleceń sanitarnych.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań
z inicjatywy Prezesa Stowarzyszenia, Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka prowadzi wspólne działania, które mają ograniczać rozszerzanie się pandemii oraz ułatwiać organizację m.in. placówek medycznych na terenie Metropolii. Samorządy finansowo wspierają szpitale, finalizują również rozmowy z sanepidem, których efektem będzie odciążenie służb sanitarno-epidemiologicznych przytłoczonych dziś zakresem obowiązków i liczbą zakażonych. Akcja informacyjna ma z kolei trafić bezpośrednio do mieszkańców i przez zachętę do zachowań rekomendowanych przez medyków ograniczyć przyrost liczby chorych w regionie.

Kolejnym krokiem kampanii będzie kontynuacja graficznego przekazu opartego na znanej wyliczance. Kończą się również przygotowania do odsłony dźwiękowej – w transporcie publicznym emitowane będą komunikaty w niestandardowej formie zachęcające do prawidłowego noszenia w maseczek, szczególnie w komunikacji zbiorowej. Celem jest podkreślenie, że przejazdy komunikacją publiczną są bezpieczne,
jeśli bezpieczne są zachowania pasażerów.
 

Metropolia Poznań to stowarzyszenie, które tworzą powiat poznański oraz miasta i gminy Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK