PEJZAŻ - JAK ZAPOMNIEĆ

EDU INSPIRACJE 2020

KATEGORIA: Afera

Podczas X Gali EDUInspiracji wybrano czołowe projekty edukacyjne w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która jak co roku wskazała również najlepsze materiały dziennikarskie, dotyczące tematów związanych z edukacją. Po raz trzeci w kategorii Materiał Dźwiękowy nagrodzony został reporter Radia Afera, Szymon Majchrzak.
 
„Once Erasumus, Always Erasmus” – to zdanie podczas pobytu na Erasmusie we Włoszech słyszałem niezliczoną ilość razy. Po powrocie do Polski uświadomiłem sobie, że doświadczenie wyjazdu rzeczywiście buduje ludzi. Zostaje ze studentami na długo po opuszczeniu uczelni i towarzyszy do końca życia. Od momentu inauguracji międzynarodowego programu wymiany, skorzystało z niego 9 milionów osób. Co ich łączy? Wspomnienia, przeżycia, umiejętności… można by wymieniać w nieskończoność. Czy wspólne cechy tak dużej grupy Europejczyków, nabyte podczas jednego, wspólnego doświadczenia łączą ich w pokolenie? To pytanie zadałem w materiale „Generacja E jak Erasmus” – tłumaczył nasz reporter.
 
Nagrodzonego reportażu oraz rozmowy z dr Ewą Krzaklewską - socjolożką z Uniwersytetu Jagiellońskiego - posłuchacie TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK