ADORABLE - SUNSHINE SMILE

#graAfera po polsku!

KATEGORIA: Afera

Radio Afera od zawsze oferuje szeroki wachlarz gatunków muzycznych na plejliście i w audycjach autorskich. Ze szczególną atencją traktujemy muzykę polską, często niszową i alternatywną. Z radością zapraszamy do studia debiutantów i prezentujemy ich twórczość. To my, jako jedni z pierwszych, graliśmy piosenki: Rosalie, Wczasów, Terrific Sunday, Izzy and the Black Trees czy Swiernalisa.

Według projektu nowych przepisów, od 1. lipca br. liczba polskich piosenek w eterze ma wzrosnąć z 33% do 49%. Przy tym, między godz. 5.00 a 24.00 wymagane jest osiągnięcie 60% całości. Pomysł budzi duże kontrowersje w środowisku medialnym. Tymczasem:
- Tak naprawdę nie musimy się tym zajmować. W grudniu 2020 osiągnęliśmy na naszej antenie poziom 68% utworów wykonywanych po
polsku, z czego 76% z nich prezentowaliśmy we wskazanych w projekcie godzinach
– wyjaśnia Jakub Antkowiak, szef muzyczny Radia Afera. Uwagę zwraca to, że co dziesiąta piosenka pochodzi od debiutanta. Należy podkreślić, że muzyki tworzonej przez polskich artystów jest i będzie u nas coraz więcej i nie jest to w żaden sposób związane z rządowymi planami.

Radio Afera po prostu gra polską muzykę - dobrą, polską muzykę!


Posłuchaj na 98,6 MHz lub na www.afera.com.pl

#graAfera


 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK