KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH - RADIO MORŚWINÓW

Rekrutacja na PP za pomocą aplikacji mObwatel

KATEGORIA: Studia

Politechnika Poznańska jako pierwsza uczelnia w Polsce uruchamia możliwość rejestracji kandydatów na studia z wykorzystaniem aplikacji mObywatel. Zapisy w systemie elektronicznym startują 1 czerwca. „Później będzie też można zalogować się w systemie rekrutacyjnym Politechniki Poznańskiej za pomocą aplikacji mobilnej, którą udostępnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, i wybrać kierunki, które chce się studiować” - mówi Marek Gosławski, kierownik Działu Rozwoju Oprogramowania, odpowiadający za wdrożenie nowej usługi.
Jak dodaje, osoby, które do tej pory korzystały z tej aplikacji, mogą ją znać pod nazwą mTożsamość. Jest to kolejna funkcja tej aplikacji po mLegitymacji studenckiej wykorzystywana w Politechnice Poznańskiej. Kandydat, który założy konto w ten sposób nie będzie musiał wpisywać części swoich danych osobowych, bo zostaną one bezpośrednio pobrane, oczywiście za jego zgodą, z rejestrów państwowych. 
„Politechnika Poznańska dąży do tego, aby stać się uczelnią w pełni cyfrową. To jest kolejny, po elektronicznym dostarczaniu decyzji o przyjęciu na studia, krok na tej drodze. Dzięki temu całość staje się coraz bardziej przyjazna dla kandydata” - podkreśla Marek Gosławski. 
 
Politechnika Poznańska jest nie tylko pierwszą uczelnią, która wykorzysta aplikację mObywatel do rejestracji kandydatów, ale też jedyną. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała filmową instrukcję, jak skorzystać z systemu. Jest dostępna w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Politechniki Poznańskiej, a sam system rekrutacyjny jest dostępny pod adresem
https://rekrutacja.put.poznan.pl/

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK