MIKROMUSIC - NAJLEPSZA

Trwa budowa hospicjum dla dzieci i dorosłych

KATEGORIA: Poznań

Choć jest ich kilkanaście w Polsce, w Wielkopolsce nie ma żadnego. Ale niedługo będzie i wkrótce przyjmie swoich pierwszych podopiecznych. Mowa o stacjonarnym hospicjum dla dzieci i dorosłych, które powstaje przy ul. Engeströma w Poznaniu. 

Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe" działa od 22 lat. Mają pod opieką około 150 rodzin, które borykają się z ciężkimi chorobami swoich bliskich. Od ponad sześciu lat z dużym zaangażowaniem budują pierwsze w Poznaniu Stacjonarne Hospicjum Dziecięco-Geriatryczne. Już niedługo zaopiekują się 25 pacjentami, których skomplikowana sytuacja zdrowotna wymaga kompleksowej, specjalistycznej opieki medycznej. Pomoc i troskliwa opieka placówek hospicyjnych jest potrzebna zarówno pacjentom, jak i ich rodzinom, stąd chęć jak najszybszego wykończenia budynku Stacjonarnego Hospicjum.

Przed Stowarzyszeniem bardzo trudny i kosztowny etap prac. Na wyposażenie wnętrza placówki potrzebne są spore nakłady finansowe. Instytucja dotychczasowe działania w obrębie inwestycji mogła podejmować przede wszystkim dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych wszystkim dzięki wsparciu darczyńców indywidualnych.

Ukończenie Stacjonarnego Hospicjum Dziecięco-Geriatrycznego można wesprzeć, wpłacając datę na zbiórkę na portalu crowdfundingowym  https://www.siepomaga.pl/przystan

Wielkopolskie Hospicjum Stacjonarne jako jedyne w Polsce zamierza przyjąć każdego, kto wymaga opieki paliatywnej, bez względu na rodzaj schorzenia. Dlaczego potrzeba nam stacjonarnego hospicjum dla dzieci, skoro zdaniem ekspertów znacznie lepsze jest hospicjum domowe? 
Posłuchaj o Stacjonarnym Hospicjum Dziecięco-Geriatrycznym w Magazynie Reporterów Radia Afera  TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK