PLATO - ARMIA

Narodowy Dzień Sportu

KATEGORIA: Sport

Już 11 września święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jaki dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Poznań jest miastem wspierającym Narodowy Dzień Sport.
 
Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi w całej Polsce. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki naszego kraju. 

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 11 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Wiłkomirski, Michał Karmowski czy polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio: Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann. Na spragnionych treningów czekają też mniej znane sporty: teqball, czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła ona w specjalnie zaprojektowany do tego stół, ringo – rzucanie gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli palant. Wielka baza ćwiczeń i treningów znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

W Poznaniu 11 września wszyscy, którzy kochają sport, będą mieli okazję wziąć udział w dniach otwartych m.in. w Zespole Szkół Mechanicznych im KEN w Poznaniu przy ul. Czeremchowej 22, a także w prelekcji i dyskusji na temat aktywności fizycznej w ciąży w Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Kobiet „Dbamy o Mamy” przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 149. Przeznaczona dla kobiet w ciąży, ich bliskich, ale też osób pracujących z kobietami w ciąży jak 
doule, położne, lekarze. 

Skorzystaj z bezpłatnych treningów i zadbaj o swoje zdrowie!
Program wydarzenia dostępny TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK