Zaszczep się i bądź bliżej muzyki

KATEGORIA: Muzyka

Prezydent Miasta Poznania zaprasza do udziału w wyjątkowym koncercie organizowanym 4 września w ramach cyklu #Na Falach. Tym razem scenę nad Jeziorem Strzeszyńskim wypełnią dźwięki muzyki młodego pokolenia. Koncert dedykowany jest osobom zaszczepionym - to forma podziękowania mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii Covid-19.

Poznań obecnie mieści się w czołówce miast z największą liczbą osób w pełni zaszczepionych - to 63 proc. wszystkich mieszkanek i mieszkańców.  - Koncert to ukłon Miasta w stronę tych osób, których postawa powoduje, że wszyscy możemy poczuć się bezpieczniej - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki osobom zaszczepionym powrót do rzeczywistości bez obostrzeń staje się bliższy i za to serdecznie im dziękuję. 

Koncert #NaFalach składać się będzie z dwóch występów. W pierwszym z nich na scenie pojawi się Paulina Przybysz z zespołem. Artystka, która wraz z siostrą Natalią zaczynała karierę jako zespół Sistars, od lat kontynuuje ją solowo - najpierw jako Pinnawela, następnie pod własnym nazwiskiem. W 2018 roku odebrała Fryderyka za album Chodź tu, a w 2020 roku ukazał się jej ostatni album zatytułowany Odwilż. 
Paulina Przybysz pojawi się w Poznaniu w podwójnej roli. Po swoim pełnowymiarowym koncercie wystąpi w składzie Albo Inaczej. To wyjątkowy projekt, w którym bierze udział wielu artystów i artystek. Interpretują oni tekst najbardziej znanych hip-hopowych utworów w nowych przygotowanych specjalnie dla nich aranżacjach. Pod szyldem Alkopoligamii ukazały się już trzy wydawnictwa z tej serii. Do najpopularniejszych utworów należą między innymi Jest Jedna Rzecz Peji w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, Bez ciśnień Zipery w wersji Beaty Kozidrak czy Czerwona Sukienka Fisza zaśpiewana przez Justynę Święs. 

Na wydarzenie należy zabrać certyfikat szczepienia - tylko on będzie uprawniał do wejścia w strefę koncertową. Osoby, które mają medyczne przeciwwskazania do szczepień, będą mogły posłuchać koncertu w specjalnie dla nich przygotowanej przestrzeni - wejście do niej będzie możliwe na podstawie oświadczenia. 

Miasto Poznań organizuje szczepienia w ramach Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych na Stadionie Miejskim w Poznaniu oraz dyżurów Mobilnego Punktu Szczepień. Szczegółowe informacje dotyczące oferty Miasta Poznania w zakresie szczepień dostępne są na stronie www.poznan.pl/szczepienia oraz na infolinii Poznań Kontakt, nr tel.: 61 646 33 44.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK