CIABATTA - NONOC

Nabór do Zespołu Dziecięcego Mali Poligrodzianie

KATEGORIA: Kultura

Trwa nabór do Zespołu Dziecięcego Mali Poligrodzianie.  Na nabór mogą przyjść dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Spotkania odbywają się w każdy piątek listopada o godz. 18:00 w sali Uczelnianego Centrum Kultury Politechniki Poznańskiej.

Zespół Folklorystyczny „Mali Poligrodzianie” powstał przy Zespole Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie” w 1985 roku. Liczy ok. 50 młodych tancerek i tancerzy w wieku 6-14 lat.

Wykształcenie wrażliwości na sztukę, wychowanie w duchu tradycji ludowej oraz szacunek dla polskiej kultury to zasadnicze idee przyświecające utworzeniu Zespołu. W przygotowaniu tańców i przyśpiewek wykorzystuje się autentyczne żródła, możliwie najbardziej zbliżone do „korzeni” polskiego folkloru. Wydobywa się charakter, sposób zachowania i wykonania właściwy dla przedstawianego regionu, zachowuje typowy skład instrumentalny. Pretekstem do przekazania tańców czy przyśpiewek jest wielokrotnie konkretny zwyczaj ludowy np. w regionie żywieckim - kolędowanie.

W programie zespołu obok tańców narodowych: krakowiak, oberek znajdują się tańce regionalne: wielkopolskie, śląskie, żywieckie, mazowieckie, łowickie i szczyrzyckie.

Mali Poligrodzianie z powodzeniem uczestniczą w wielu prestiżowych festiwalach zagranicznych m. in. w Belgii, Danii, Kanadzie, Grecji, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Korei Południowej i we Włoszech.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK