XXANAXX - SWEETLY BITTER

Pogotowie językowe

KATEGORIA: Afera

Dlaczego „psa”, a nie „piesa”? Czy istnieje coś takiego jak „koronamowa”? Czemu „przynajmniej” i „bynajmniej” są tak często ze sobą mylone? Na te i wiele innych pytań będziemy odpowiadać w każdą środę o 17:30 w nowej odsłonie „Pogotowia językowego”.

"Pogotowie językowe" na antenie Radia Afera funkcjonuje już prawie 10 lat! Inicjatorem takiej formy poradnika była Sylwia Synowiec i ŚP. prof. Tadeusz Zgółka. Nasi słuchacze zawsze mogli liczyć na rozwiązanie swoich językowych dylematów w ciekawej i często zabawnej formie. Bowiem pomijając słownikowe definicje, a wprowadzając ciekawe porównanie łatwiej zapamiętać poprawną wersję np. słowa włączać (mamy przecież włącznik a nie włancznik) :)

Zapraszamy na nową odsłonę "Pogotowia Językowego" na naszej antenie.
Stałą ekspertką, rozwiązującą językowe dylematy, będzie prof. Halina Zgółkowa, członkini Rady Programowej Programu Społecznego „Mistrz Mowy Polskiej” oraz Redaktor Naczelna „Praktycznego słownika współczesnej polszczyzny”.

Z Panią Profesor porozmawiają Marta Kaczmarczyk i Krzysztof Prabucki.

Włącz i słuchaj!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK