Olimpiada języka angielskiego CJK PP

KATEGORIA: Studia

Od 13 do 14 maja 2022 r. Centrum Języków Obcych Politechniki Poznańskiej po raz 23. będzie gościć studentów uczelni technicznych z całego kraju podczas dorocznej Olimpiady Języka Angielskiego.

Pierwszego dnia konkursu ponad 40 najlepszych językoznawców wśród inżynierów będzie zmagać się z przygotowanymi przez CJK zadaniami z języka ogólnego i specjalistycznego oraz przedstawi przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne. Wśród zaproponowanych tematów są aktualne zagadnienia związane z rozwojem technologii, komunikacją i sztuczną inteligencją. Najlepsi uczestnicy piątkowego etapu zostaną zaproszeni do udziału w finałowej rozgrywce -  debacie oksfordzkiej. Debata ta pojawi się na Olimpiadzie po raz pierwszy, a odświeżenie formuły wiąże się z chęcią rzeczywistego sprawdzenia nie tylko znajomości gramatyki i słownictwa w języku docelowym, ale przede wszystkim wyłonienia laureatów, których umiejętności wykorzystywania narzędzi językowych do realizacji celów komunikacyjnych w przyszłym środowisku zawodowym są ponadprzeciętne. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody.
 
Odbywający się 14 maja w sobotę w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej finał jest otwarty dla widzów. Debata
oksfordzka rozpocznie się o godzinie 9:00.

 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK