INTERPOL - EVIL

POZNANIANKI

KATEGORIA: Poznań

Miasto Poznań zaprasza do wzięcia udziału w akcji społecznej, mającej na celu docenienie kobiet działających dla lokalnej społeczności oraz miasta.

Czy znasz poznaniankę lub grupę poznanianek, które są inspirujące, odważne i aktywne, a przy tym działają na rzecz Poznania, tworząc ciekawe lokalne inicjatywy? Powiedz nam o nich! Chcemy je poznać!

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku, 11 kwietnia, na stronie poznan.pl/poznanianki

Żyjemy w czasach, w których równość płci w życiu publicznym i prywatnym nie podlega dyskusji. W Poznaniu równorzędne prawa kobiet i mężczyzn, począwszy od sposobu komunikowania się i języka, którego używamy, aż po bezpośredni dostęp i współdziałanie w różnych obszarach życia społecznego, są oczywistością. Wszyscy jesteśmy świadkami nowych standardów, które kierują uwagę na aktywność kobiet, dostrzegając ich potencjał, realizowane inicjatywy i osiągnięcia.

Miasto Poznań postanowiło zainicjować akcję społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność służy wzmocnieniu i dostrzeżeniu ważnej roli kobiet w życiu miasta. Poznań chce zaprosić odbiorców do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych poznaniankach.

- Akcja społeczna “POZNANIANKI” ma na celu stworzenie przestrzeni dla docenienia działań kobiet i utrwalania wartościowych, otwartych postaw, osiągnięć i odważnych aspiracji – mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

- I – dodaje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Akcja społeczna POZNANIANKI składa się z trzech etapów.
- W pierwszym (trwającym od 11 kwietnia do 15 maja) przyjmujemy zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców miasta.
- W drugim - w czerwcu, powołana kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które następnie zostaną bohaterkami kampanii, promującej postawy oraz działania na rzecz innych kobiet i miasta.
- W trzecim etapie, przy prezentacjach bohaterek akcji społecznej POZNANIANKI, zaprosimy wszystkich na Tydzień Kobiet (17–24 października) oraz otwartą debatę odbywająca się w CK ZAMEK.

Zachęcamy do zgłaszania kandydatek, które swoją odwagą oraz pracą na rzecz innych inspirują każdego, bez względu na wiek czy płeć. Wejdź na poznan.pl/poznanianki i wypełnij formularz.

Zgłoszenia przyjmujemy od 11 kwietnia do 15 maja 2022 r.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK