RIVERSIDE - DISCARD YOUR FEAR

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego

KATEGORIA: Kultura

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego przyznawana corocznie najlepszym dziełom architektonicznym, ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenia uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.​

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY, DOM, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii – nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW. Zależy nam także na wyróżnieniu młodych architektów – którzy mimo, że są na początku swojej drogi zawodowej – są już widoczni na rynku usług projektowych w naszym regionie, a swoją postawą i działalnością przyczyniają się do promocji dobrej architektury w Wielkopolsce. Najzdolniejszych z nich uhonorujemy nagrodą MŁODY TWÓRCA. Dodatkową kategorią jest nagroda – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.

Nagroda objęta jest honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

KAPITUŁA
Zgłoszenia do Nagrody oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:
arch. Natalia Paszkowska – Przewodnicząca Jury, SARP Warszawa
arch. Jacek Krych – SARP Katowice
arch. Aida Januszkiewicz Piotrowska – przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, członek WOIA RP
arch. Jowita Maćkowiak – przedstawiciel Marszałka Województwa Wielkopolskiego
arch. Katarzyna Weiss – członek Rady WOIA RP, SARP Poznań
arch. Krzysztof Frąckowiak –  Wiceprzewodniczący WOIA RP, SARP Poznań
arch. Piotr Kluj – członek Rady WOIA RP, SARP Poznań
arch. Wojciech Krawczuk – Prezes SARP Poznań, członek WOIA RP
arch. Jakub Głaz – krytyk architektury, przedstawiciel mediów branżowych
arch. Agata Twardoch – krytyk architektury, przedstawiciel mediów branżowych

ZGŁASZANIE PROJEKTU
Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej www.naww.pl od 29 kwietnia do 30 czerwca 2022. Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Nagrody dostępne są na stronie internetowej www.naww.pl w zakładce “Zgłoś projekt”.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK