Poznań ma swoją akademię żużlową

KATEGORIA: Sport

W drugim sezonie chcemy ruszyć ze szkoleniem – mówili jesienią 2021 roku nowi działacze przejmujący wówczas stery w Poznańskim Stowarzyszeniu Żużla. Ten plan udało się zrealizować rzutem na taśmę. Na początku listopada klub przedstawił szczegóły funkcjonowania „Akademii Skorpiona”.

Co ważne, szkolenie będzie obejmowało wszystkie szczeble – od pit bike'ów, na których mogą jeździć już 6-letnie dzieci, po pełnowymiarowe motocykle identyczne do tych, na jakich dorośli żużlowcy ścigają się w lidze. Bezpośrednio PSŻ Poznań będzie jednak odpowiadać tylko za najstarszych adeptów. Dzięki porozumieniu podpisanemu z powstałym kilka tygodni temu Klubem Sportowym Random, PSŻ zajmie się szkoleniem dzieci w klasach 250cc i 500cc. Zajęcia poprowadzi trener drużyny ligowej, Adam Skórnicki. Natomiast KS Random zorganizuje zajęcia na minitorze. Tam szkoleniowcem będzie były kapitan „Skorpionów”, Marcel Kajzer.

Tak wyglądają założenia na papierze. A jak ma to funkcjonować w praktyce i kiedy PSŻ doczeka się pierwszych wychowanków? O tym porozmawialiśmy w audycji Sporting Klub Afera. Gośćmi Michała Rogozińskiego byli: prezes KS Random, Kamil Kasprzak oraz oficer prasowy Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla, Brajan Schulz. Rozmowy możecie wysłuchać w podcastach Radia Afera w serwisie Spotify.

fot. Sandra Rejzner / PSŻ Poznań

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK