PHAROAH SANDERS - BLACK UNITY

filtr: POV – open call

KATEGORIA: Kultura

Zapraszamy do udziału w naborze do IV edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół średnich – „filtr: POV”!

POV (skrót od ang. point of view) – punkt widzenia; perspektywa; ujęcie; patrzenie „oczami bohatera”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to termin często wykorzystywany w odniesieniu do materiałów wideo kręconych z perspektywy danej osoby lub w memach.
Organizatorzy czekają na zgłoszenia z zakresu fotografii, filmu i innych form artystycznych – przyjmujemy także kolaże, gify, rysunki, teksty, tiktoki itp. Interesują nas z jednej strony indywidualne opowieści, punkty widzenia, osobiste historie i zajawki. Z drugiej, szukamy różnorodnych perspektyw na otaczającą nas rzeczywistość. Jak wyglądałaby ona widziana oczami innej osoby lub istoty? Czy próba wcielenia się w czyjąś sytuację, rolę pozwoli poczuć i zrozumieć świat inaczej? Zachęcamy do poszukiwania zarówno rozmaitych form, jak i nietypowo postrzeganych tematów czy wydarzeń.Nabór prac do konkursu trwa do 1.06.2024 r.
Zgłoszenia w formie cyfrowej przyjmowane są za pomocą formularza online
Więcej informacji TUWernisaż wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród planowane są na 27.06.2024 r.---filtr: to konkurs sztuk wizualnych dla młodzieży szkół średnich, którego organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. filtr: odnosi się do zjawiska stosowania filtrów fotograficznych i filmowych (Instagram, Facebook, TikTok itd.), które jest jednym z podstawowych narzędzi funkcjonowania w mediach społecznościowych i rzeczywistości cyfrowej w ogóle. Każda edycja posiada swoje hasło przewodnie, mające w jakimś stopniu odzwierciedlenie w przeżyciach lub zjawiskach minionego roku.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK