Futsaliści Wiary Lecha z awansem do 1. Ligi

KATEGORIA: Sport

Przed laty Lech Poznań był klubem wielosekcyjnym. Teraz te tradycje kontynuują jego kibice. Futsaliści Wiary Lecha na trzy kolejki przed końcem tegorocznych rozgrywek zapewnili sobie awans do 1. Ligi.

Sukces ostatecznie przypieczętował mecz 11. rundy, w którym Wiara Lecha pokonała 10:1 ostatni w tabeli ChFT Chełmża. Punkty potraciły z kolei ekipy, które miały jeszcze matematyczne szanse na dogonienie poznaniaków. Orlik Mosina zremisował 2:2 z rezerwami Futsalu Leszno, a KP Września niespodziewanie przegrał 2:6 z Futsalem Powiat Pilski Piła. W efekcie przewaga Wiary Lecha na trzy mecze przed końcem wzrosła do 11 punktów.

W audycji Sporting Klub Afera porozmawialiśmy na ten temat z trenerem sekcji futsalu Wiary Lecha, Dariuszem Pieczyńskim. Wywiadu z 23 lutego 2024 możecie posłuchać w podcastach Radia Afera w serwisie Spotify. A ostatnia okazja, by w Poznaniu zobaczyć kiboli w akcji jeszcze na szczeblu drugoligowym – 9 marca.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK