PHAROAH SANDERS - BLACK UNITY

Ekiden PragmatIQ

KATEGORIA: Sport

Ekiden to forma długodystansowego biegu sztafetowego wywodząca się z XVII-wiecznej Japonii. Pierwotnie była to forma systemu transportowego – kilku posłańców pokonujących krótkie odcinki było szybszych od jednego przemierzającego cały dystans ze względu na mniejsze zmęczenie. Z czasem ekiden stał się formą rywalizacji sportowej.

W Poznaniu tego typu zmagania odbędą się 12 maja. Sześć osób stworzy zespół, który łącznie pokona niemal osiem okrążeń wokół Jeziora Maltańskiego, a całkowity dystans to 42 kilometry i 195 metrów – tak jak w maratonie. Bieg ma ponadto charakter charytatywny. Na taki cel przeznaczana jest część opłaty startowej, a także dochody z loterii organizowanej przy okazji wydarzenia.

Szymon Liedtke i Jan Felcyn porozmawiali w audycji Hurtownia z jedną z organizatorek biegu, Magdą Piasecką. Wywiadu możecie posłuchać w podcastach Radia Afera w serwisie Spotify.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK