L7 - PRETEND WE'RE DEAD

Niels Frederiksen nowym trenerem Lecha Poznań

KATEGORIA: Sport

To już oficjalne. Na półtora tygodnia przed końcem sezonu 2023/24 Lech Poznań poinformował, że jego trenerem w kolejnej kampanii będzie 53-letni Duńczyk Niels Frederiksen.

Frederiksen do tej pory pracował tylko w swoim kraju. Był tam selekcjonerem reprezentacji do lat 20 i 21, a także trenerem klubów: Lyngby, Esbjerg i Brøndby.  Z tym ostatnim w sezonie 2020/21 zdobył mistrzostwo Danii. Bez pracy pozostawał od jesieni 2022 roku.

W orbicie zainteresowań Lecha Duńczyk znalazł się po tym, jak zimą jego nazwisko pojawiło się na liście kandydatur przygotowanych dla klubu przez zewnętrzną firmę. Frederiksen ma cechy, których szukano w Poznaniu – doświadczenie w europejskich pucharach, umiejętność wprowadzania młodzieży do gry i podejście taktyczne opierające się na grze czwórką obrońców. Do Poznania 53-latek po raz pierwszy przyjechał w marcu. Teraz podpisał kontrakt na dwa najbliższe sezony.

Jak powinniśmy rozumieć ten ruch i jakie wyzwania stoją przed nowym szkoleniowcem? O opinię Maksymilian Dolski i Jakub Kokotkiewicz zapytali dziennikarza sportowego poznańskiej Gazety Wyborczej, Mateusza Jarmusza. Rozmowy z audycji Sporting Klub Afera możecie posłuchać w podcastach Radia Afera w serwisie Spotify.

fot. Przemysław Szyszka/lechpoznan.pl

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK