SUMMER CONTRAST 2024

KATEGORIA: Muzyka

Summer Contrast to nie tylko festiwal muzyczny, a również przestrzeń, gdzie artyści wszelkiej maści mogą w pełni wyrażać siebie poprzez sztukę, taniec i kontakt z naturą. Już od 5 do 12 sierpnia w Rogalinku będziemy mogli wysłuchać topowej klasy artystów na sześciu różnych scenach - wystąpią między innymi tacy artyści jak Jan Blomqvist, Oliver Koletzki, Dubfire, Infected Mushroom, Astrix czy Kobosil.

Sprawdź pełny line-up festiwalu!
Summer Contrast to jeden z najważniejszych festiwali serwujących szeroki przekrój muzyki elektronicznej w Polsce. To miejsce, w którym odnajdą się zarówno fani ciężkiego techno, jak i onirycznych dźwięków natury przeplatanych ambientem. Od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na rodzimym rynku, przyciągając rzesze  spragnionych wrażeń festiwalowiczów. Ulokowanie wydarzenia we wsi Rogalinko, w otoczeniu dużej ilości zieleni i otwartych przestrzeni, czyni festiwal niepowtarzalnym.

2024 rok jest przełomowy - festiwal postawił na jeszcze silniejszy lineup niż dotychczas. W roli headlinera, na Summer Contrast pojawi się Jan Blomqvist. Pochodzący z Berlina artysta tworzy muzykę określaną mianem tanecznego popu oraz club soul’u. W Rogalinku usłyszymy również artystę, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Oliver Koletzki to niemiecki DJ, producent i właściciel wytwórni Stil vor Talent, znany ze swojego niepowtarzalnego stylu muzycznego. Potańczyć będzie można też do muzyki jednego z najszybciej rozwijających się DJ-ów i producentów gatunku - Kobosila. Jego brzmienie jest szybkie, agresywne i mroczne. Jednym z najważniejszych artystów, który pojawi się Summer Contrast 2024 jest postać niezwykle popularnego francuskiego DJ-a i producenta Pablo Bozzi. Muzyka Bozziego, często określana mianem „Muzyki Italo Bozzi”, przekracza konwencjonalne granice muzyki elektronicznej, obejmując różne style od EBM i techno po new wave, italo, new beat i industrial. Jest regularnym gościem Berghain, Khidi i innych topowych klubów na świecie.

Podczas Summer Contrast 2024 usłyszymy również Charlie’go Sparksa. Pochodzący z Londynu DJ i Producent znany jest przede wszystkim miłośnikom hard techno. W swoich setach usłyszymy również gatunki takie jak acid, industrial, rave czy psytrance. Na swoim koncie ma już wydania w takich tabelach jak Exhale, Possesion oraz sesję w popularnym cyklu Boiler Room.

Shlømo, czyli jedna z najbardziej liczących się postaci francuskiej sceny techno. Dziś jego muzyka to skrzyżowanie nurtów techno, eksperymentalnej elektroniki i muzyki filmowej, co zaprezentował w materiale na debiutanckim albumie pt. Mercurial Skin. Jako performer, Shlømo od kilku lat poświęca się występom live, które prezentował już m.in. podczas Amsterdam Dance Event, w berlińskim klubie Berghain czy na festiwalach Exit i Weather.

W sierpniu usłyszymy również ulubieńców polskiej publiczności klubowej Olivera Koletzkiego - Township Rebellion. Niemiecki tandem didżejsko-producencki, powstały w 2012 roku w Berlinie, zyskał rozgłos w klubowym świecie po udanych wydawnictwach w oficynie Olivera – Stil Vor Talent. Już wtedy duet zaczął regularnie grywać po całym świecie, w popularnych miejscówkach i na znanych festiwalach.

Podczas nadchodzącej edycji Summer Contrast Festival usłyszymy również takich artystów jak Ace Ventura, Astrix, Kobosil, Infected Mushroom, Britta Arnold, Captain Hook, Dubfire, Sarah Wild, Marvin Jam, Eitan Reiter, Hidden Empire, Stavroz i wielu innych. Program festiwalu znajdziecie na stronie organizatora

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK