HEIMA - NIE SPOTKAMY SIĘ

VII Festiwal Sztuki Ludowej: 20-26 sierpnia

KATEGORIA: Poznań

VII Festiwal Sztuki Ludowej to kluczowy projekt Towarzystwa Poligrodzianie. Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, łączące tradycje ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentujące  nie tylko oryginalne produkty, ale te, które  czerpią inspiracje z  kultury ludowej.

W ciągu tygodnia mieszkańcy miast  Wielkopolski uczestniczyć mogą w koncertach, podczas których  prezentują się zespoły folklorystyczne z całego świata. Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa  w kulturze. Oprócz prezentacji scenicznych odbywają się, prowadzone przez regionalistów i wykładowców z 9 krajów, warsztaty  wokalne (śpiew biały, pieśni regionalne),  muzyczno-instrumentalne(instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec  ludowy) dla mieszkańców Poznania, projekcje filmów, imprezy kulturalne  z jam session i zabawami tanecznymi. Tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą w Poznaniu zamieniają się w festiwalowe miasteczko.

Tegoroczna edycja obfituje w wydarzenia kulturalne w Gnieźnie, Koninie, Lusowie i w Poznaniu (Stary Rynek oraz tereny Politechniki Poznańskiej- Piotrowo). Na każdą z imprez wstęp wolny. Tegorocznymi uczestnikami Festiwalu są mi.in grupy folklorystyczne z Grecji, Łotwy, Słowacji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, czy Mołdawii.

VII Festiwal Sztuki Ludowej odbędzie się 20-26 sierpnia.

Szczegółowe informacje znaleźć można TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK