CZECHOSLOVAKIA - LEŻĘ

Mgły

KATEGORIA: Muzyka


Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków.
Muzycy pracują nad debiutanckim albumem,który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie  za czymś nieznanym.

„Rzeka” to trzeci singiel zespołu. W odróżnieniu od opublikowanych dotychczas „Czekam na Lato” i „Bałtyku”, grupa prezentuje się w
bardziej dynamicznej odsłonie – w końcu Rzeka, jak na rzekę przystało – bywa wartka, zwodnicza i pełna meandrów. Do utworu powstał zaskakujący wideoklip, który wyreżyserował twórca filmów animowanych – Tomek Głodek. Film jest nieco surrealistyczny, w swej konwencji nawiązuje do filmów sci-fi z ery kaset VHS.  Opowiada historię dziewczyny próbującej opuścić planetę, na której rozbiła się pojazdem kosmicznym. Echa filozoficznego tekstu utworu znaleźć można w obrazie, który w metaforyczny sposób traktuje o przemijaniu, konfrontacji z przeszłością,samotności oraz o zaufaniu losowi i poddaniu się jego nurtowi.


 
 
 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK