SEETHER - WORDS AS WEAPONS

Poznań Komeda Maraton.

KATEGORIA: Kultura

To jedyna taka impreza w Poznaniu, która 18 maja jest organizowana w ramach Nocy Muzeów 2019.

Ta noc połączy pokolenia poznańskich artystów, melomanów i fascynatów muzyki Krzysztofa Komedy oraz wszystkich zainteresowanych doświadczeniem gigantycznego, trwającego całą dobę koncertu z muzyką artysty. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz muzyki Komedy granej na żywo, a stworzonej do filmów, wraz z ich projekcjami. Noc Muzeów z muzyką Komedy odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Jazz Poznań. Artyści zaproszeni do udziału w zespołach występujących w ramach niniejszego wydarzenia to młodzi poznańscy muzycy jazzowi. Wspólnie chcemy zaczarować poznaniaków twórczością wielkiego artysty.

To nie koniec atrakcji! Malowanie obrazów do muzyki Komedy, niecodzienne recytacje poezji do muzyki jazzowej czy wystawa opracowanych rękopisów utworów muzycznych Komedy, to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego widowiska. Nie zabraknie także atrakcji kulinarnych. Na przybyłych czekać będą napoje popularne w latach 50. oraz te popularne obecnie. Poznań Komeda Maraton będzie też okazją do zaznajomienia się z twórczością Stowarzyszenia Jazz Poznań. Tego dnia będzie można zakupić archiwalne płyty autorstwa jazzmanów.

Wystąpią:
Stanisław Aleksandrowicz (perkusja)
Jarosław Buczkowski (akordeon)
Roman Chraniuk (kontrabas)
Krzysztof Dys Music (fortepian)
Maciej Fortuna (trąbka)
Seweryn Graniasty (saksofon altowy)
Piotr Kałużny (fortepian)
Mateusz Kaszuba (fortepian)
Nikodem Kluczyński (kontrabas)
Kacper Krupa (saksofon tenorowy)
Maciej Kociński (saksofon tenorowy, sopranowy)
Andrzej Konieczny (perkusja, elektronika)
Damian Kostka (kontrabas)
Dawid Kostka Music (gitara)
Jakub Królikowski (fortepian)
Jakub Miarczyński (perkusja)
Anna Mierzwa (recytacje)
Mikolaj Obrycki (malarstwo)
Artur Pacak (gitara)
Kajetan Pilarski Drummer (perkusja)
Michał Rab (gitara)
Jacek Szwaj Music (fortepian)
Zbigniew Wrombel (kontrabas)

Pomysłodawcą i reżyserem wydarzenia jest Maciej Fortuna, a organizuje je Stowarzyszenie Jazz Poznań ze szczególnym udziałem Dawida Kostki. Realizacja wydarzenia stała się możliwa dzięki wsparciu ze strony Miasta Poznań.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK