THE WAR ON DRUGS - RED EYES

RóbSzum Festival

KATEGORIA: Muzyka

Trzeci dzień tegorocznej edycji RóbSzum Festival!

Klub u Bazyla
28 września

Zagrają:

Martim Monitz
[Post-noise, post-punk, post-hardcore i inne posty. Bez karnawału]
Zespół z Poznania, tworzony przez muzyków grających od wielu lat w różnych składach grających szeroko pojętą muzykę alternatywną. W Martim Monitz spotkali się, by zagrać, co nie zostało zagrane i opowiedzieć, co nie zostało opowiedziane. W lutym 2019 ukazała się druga płyta zespołu wydana nakładem ATMAN Music i Extinction Records. Pierwsza płyta wydana została przez Antenę Krzyku.
Bazując na post-punkowej motoryce MM, tworzy nową jakość i niepowtarzalny styl, umiejętnie wzbogacając go sonicznym zgrzytem. Mistrzowsko kluczy między emocjami, sprawnie gra odcieniami, w których przeważają czernie i szarości. Istotną rolę odgrywają teksty: prowokacyjnie, pesymistyczne, gorzkie, ale nie pozbawione sarkazmu i ironii. Niektóre zostawiają niewielkie pole do interpretacji, inne są otwarte i nieoczywiste, łączy je przywoływanie skrajnych emocji i sytuacji.

Rigor Mortiss
[psycho industrial minimalism]
Rigor Mortiss - powstała w latach 90. XX wieku formacja Rigor Mortiss  była pełną gniewu, buntu i agresji odpowiedzią na to, co działo się w muzyce tamtego czasu. Miasto ich pochodzenia - Płock, wypełnione chemicznymi zakładami przemysłowymi, z atmosferą przesyconą ołowiem, stworzyło idealne warunki dla narodzin pionierskiego na gruncie polskim zespołu. Po 20 latach przerwy zespół powrócił w odświeżonym składzie,  z ożywczo nowatorskimi nagraniami – z potężniejszą dawką energii, z  brzmieniowym brudem i bogactwem nowych doświadczeń. Do dziś mają się świetnie i imają się coraz to nowych projektów. Wydali EPkę „Brud”, zagrali do filmu niemego, aż w końcu są twórcami muzyki do filmu Pawła Łukomskiego pt. „Klechdy”, który otrzymał nagrody na festiwalu „LAIFA” w Los Angeles, m.in. za soundtrack. Film zebrał ponad 25 nagród na całym świecie i to nie koniec… Wiosna 2019 przyniosła nową, zbierającą świetne recenzje, płytę  „Wbrewny”, która ukazała się nakładem trójmiejskiego wydawnictwa „Zoharum”.


Dyson Sphere
[post-rock, shoegaze, space-rock]
Dyson Sphere to poznański kwartet grający muzykę gitarową. Czerpiąc z shoegaze’u, post-rocka, nowej fali, a nawet metalu, zespół poszukuje ciągle nowych brzmień i emocji. W 2016 roku kwartet zarejestrował ciepło przyjętą EP zatytułowaną „Discovery”. W latach 2018-2019 Dyson Sphere skupił się na komponowaniu nowego materiału, który zostanie zaprezentowany na kolejnym wydawnictwie, jak i na nadchodzących koncertach.

Maszyny i Motyle
[math industrial noise]

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK