"Przez zmierzchy i świty" Mai Rausch

KATEGORIA: Afera

Po wakacjach wracamy z kolejnymi lekturami, których fragmenty będziemy prezentować na naszej antenie. Od 30 września codziennie od poniedziałku do piątku o 8.30 i 16.30 usłyszycie naszego lektora czytającego książkę "Przez zmierzchy i świty" Mai Rausch

Czytelnicy otrzymują opowieść o grupie mieszkańców pochodzących z okolic Bambergu, którzy w XVIII wieku przybyli w okolice Poznania, by zagospodarować wsie wyludnione w wyniku wojen i zarazy.
Pisanie powieście zostało poprzedzone wielomiesięcznym przygotowaniem. Autorce zależało, by jak najwierniej przedstawić prawdę historyczną i miejsca akcji. Za materiał źródłowy posłużyły m.in. stare mapy, pruskie dokumenty oraz oryginał kontraktu lubońskiego, który udało się jej odnaleźć w Archiwum Państwowym w Poznaniu.
Maja Rausch przedstawia dzieje bamberskiej społeczności, a także własnej rodziny, od połowy XVIII wieku aż do 2019 roku, ich życie codzienne, radości, troski, problemy. Dopełnieniem narracji powieści jest zbiór archiwalnych fotografii ukazujących życie Bambrów.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK