Naukąt - promujemy naukę.

KATEGORIA: Afera

Naukąt to cykl audycji promujących naukę. Do naszego studia zapraszamy naukowców oraz specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin. Rozmawiamy m.in. o nowoczesnych metodach naukowych, walce z pseudonaukowymi teoriami, a także o odkryciach polskich naukowców za granicą.

W kolejnym odcinku opowiemy jak budowane jest bezpieczeństwo elektromagnetyczne we współczesnym świecie.

W Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej i Systemów Teleinformatycznych Politechniki Wrocławskiej - najlepiej wyposażonym uczelnianym laboratorium w Polsce i jednym z lepszych (uczelnianych) w Europie – przeprowadzane są badania naukowe oraz testy dla przemysłu, które mają za zadanie wyeliminowanie zakłóceń, jakie mogą pojawiać się w pracy wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych, sieci komputerowych czy sieci telekomunikacyjnych. Komora rewerberacyjna, komora bezodbiciowa - specjalistyczne, kosztowne narzędzia pozwalają sprawdzić, czy badane urządzenie nie wpływa niekorzystnie na inne sprzęty, czy stacje nadawcze są bezpieczne i odporne na wyciek danych. Wszystko to ma na celu służyć szeroko pojętemu cyberbezpieczeństwu, a także ochronie ludzi przed niepożądaną ekspozycją na pola elektromagnetyczne. Gościem audycji jest prof. Tadeusz Więckowski z Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki Politechniki Wrocławskiej.

Włącz i słuchaj w piątek o 18:05!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK