UMP ramię w ramię z lekarzami

KATEGORIA: Studia

W Poznaniu nie brakuje ludzie chcących pomagać. W obliczu walki z wirusem SARS-CoV2 mnożą się zbiórki i wolontariaty: szyjemy maseczki, dostarczamy posiłki do szpitali i zbieramy pieniądze. Do walki przyłączył się również Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego. 

Jestem przekonany, że jako społeczność akademicka i medyczna z dojrzałością sprostamy wyzwaniom, przed którymi dziś stoimy – obiecwał prof. Andrzej Tykarski, rektor UMP. 

Zapowiedzi nie pozostały bez pokrycia. W ostatnich dniach do walki z koronawirusem przyłączyło się 430 studentów.  Wolontariusze pomagają lekarzom, ich rodzinom oraz pacjentom. O akcji organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny pisaliśmy we wtorek. 20 marca ruszyło również uniwersyteckie laboratorium wykonujące testy na obecność wirusa, które jest w stanie badać 100o próbek tygodniowo.  

fot. facebook.com/DruzynaStrusia

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK