DKMS przekazuje pałeczki do badania na koronawirusa

KATEGORIA: Poznań

Do walki z koronawirusem dołączyła także Fundacja DKMS, przekazując do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia 110 000 pałeczek do pobierania wymazu. Zostaną one wykorzystywane w laboratoriach i szpitalach, przeprowadzających testy na obecność wirusa SARS-CoV-2.

- Każdego dnia w fundacji DKMS ścigamy z czasem, walcząc o życie osób chorych na nowotwory krwi. Wiemy, jak ważna jest sprawna diagnostyka. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie musimy się wspierać, dlatego za pośrednictwem ministerstwa zdrowia przekazaliśmy polskim szpitalom i laboratoriom darowiznę w postaci 110 000 jałowych pałeczek do pobierania wymazu, które będą wykorzystywane do diagnostyki koronawirusa - mówi Ewa Magnucka-Bowkiewicz, Prezes Fundacji DKMS. - Nasze "wymazówki "spełniają wymagania wskazane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Państwowy Zakład Higieny. Na co dzień używamy ich, aby rejestrować potencjalnych dawców szpiku, dających szansę na nowe życie chorym na nowotwory krwi. Teraz przekazujemy pałeczkę dalej - dziś potrzeba jest inna, ale cel taki sam – ratowanie ludzkiego życia. 

Pałeczki, które posłużą do diagnostyki COVID-19, zostały odebrane z magazynu Fundacji DKMS i przekazane do Centralnej Bazy Rezerw
Sanitarno – Przeciwepidemicznych, szpitali warszawskich, Centrum Zdrowia Dziecka, Narodowego Instytutu Kardiologii i MSWiA.

fot. DKMS

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK