KOŁDRA - HEJ HO!

30. edycja Malta Festival Poznań zmienia termin. Szczegóły poznamy wkrótce

KATEGORIA: Kultura

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, tegoroczna edycja Malta Festival Poznań odbędzie się w innym terminie.

- Jeszcze kilka miesięcy temu z wypiekami na twarzach i pełni euforii szykowaliśmy dla Was czerwcowe niespodzianki z okazji urodzinowej, 30. edycji Malta Festival Poznań. Globalny kryzys zdrowotny związany z COVID-19 zmienił naszą rzeczywistość. Od pierwszych chwil śledzimy sytuację epidemiologiczną na świecie, obserwujemy decyzje państw, sztabów kryzysowych i wreszcie przyglądamy się ruchom międzynarodowych festiwali, które mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo, podejmują trudne decyzje. Nadszedł moment, w którym także my musimy przedsięwziąć takie same kroki. Wierzymy, że informację o zmianie terminu Malta Festival Poznań 2020 przyjmiecie ze zrozumieniem – możemy przeczytać w ogłoszeniu, które dzisiaj opublikował zespół Fundacji Malta.

W tym roku festiwal Malta świętuje swoje 30 urodziny. Z tej okazji do współpracy zaproszeni zostali artyści i artystki, którzy w ostatnich latach gościli na festiwalu i byli kuratorami i kuratorkami międzynarodowej części programu. Jak piszą organizatorzy, niebawem poznamy nowy, bezpieczny scenariusz imprezy, który opracowywany jest w dialogu z władzami Miasta Poznań.

A teraz czas na pozytywne wiadomości. Kilka dni temu zakończył się nabór do programu Generatora Malta, czyli społeczno-miejskiej części festiwalu, której tegorocznym hasłem jest „Woda jest Tobą”. Organizatorzy otrzymali rekordową liczbę zgłoszeń. Ze 109 propozycji wybrali 8 projektów, których szczegóły znajdziemy na stronie festiwalu.

- Liczba zgłoszeń przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, otrzymaliśmy 109 propozycji działań od artystów i artystek z różnych części świata (w tym z Syrii, Kuby, Francji czy Ukrainy), którzy chcą być częścią programu jubileuszowej Malty – informują programerki festiwalu.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK