10 uczestniczek programu Shesnnovation przedstawi pomysł na startup mimo pandemii

KATEGORIA: Studia

Kiedy na całym świecie widmo pandemii zatrzymało gospodarkę i zmusiło nas do pozostania w domach, dziesięć młodych kobiet z wizją, uczestniczek programu Shesnnovation Academy, bez wahania porwało się na założenie własnej działalności biznesowej - informują organizatorzy kampanii.

Postanowiły one przedstawić szereg innowacyjnych pomysłów we wciąż rzadko wybieranej przez kobiety branży zaawansowanych technologii i nauki. Powstało 10 startupów, które poznamy 28 maja na internetowej gali. Założycielki wezmą udział w konkursie pitchingowym i zawalczą o nagrody oraz uwagę inwestorów.

W ramach Gali odbędzie się też premiera raportu "Kobiety w technologiach 2020" - prezentującego sylwetkę współczesnej profesjonalistki budującej karierę w branży technologicznej. Raport przygotowano na podstawie wyników badania ankietowego 1000 respondentek
- dostarcza on m.in. wiedzy o powodach, dla których kobiety zaczynają się interesować dziedzinami z obszaru STEM (nauki techniczne i
ścisłe, głównie związane z nowoczesnymi technologiami i informatyką).

Usłyszycie o przebiegu kariery zawodowej kobiet związanych z branżą high tech, problemach związanych z godzeniem ról i z przebywaniem w środowisku z przewagą mężczyzn, a także o ich chęci do zakładania startupów.

Program Gali:
12.00 - Prezentacja Raportu "Kobiety w technologiach 2020"
13.20 - Key note speech - Janina Bąk (Janina Daily)
13.40 - Konkurs pitchingowy dla 10 startupów "Shesnnovation Academy"
15.00 - Rozmowa z EDYTĄ KOCYK, CEO najbardziej utytułowanego kobiecego startupu technologicznego "SidLY"
15.30 - Finał Konkursu i celebracja
16.00 - Power speech z Doliny Krzemowej - spotkanie ze Stefanem Batory, CEO globalnego startupu "Booksy"

Źródło i fot.: Shesnnovation Academy

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK