THE BLACK KEYS - LO/HI

W piątek zacznie się remont chodnika i schodów na Moście Dworcowym

KATEGORIA: Poznań

Prace zaczną się w piątek od wymiany zniszczonej nawierzchni chodnika na moście. Od nocy z czwartku na piątek dwa pasy ruchu na całej długości południowego mostu Dworcowego, z których będą mogli korzystać kierowcy, zostaną zwężone do szerokości 3 metrów każdy. Piesi będą mogli poruszać się po moście, ponieważ drogowcy mają pracować najpierw na jednej, a potem na drugiej połowie chodnika. 

W pierwszym etapie zaplanowanych robót wykonawca zajmie się również schodami prowadzącymi na plac przed budynkiem starego dworca Poznań Główny. Zarówno one, jak i schody prowadzące na perony nr 2 i 5, są w złym stanie technicznym. Elementy betonowe o słabej jakości przez lata skorodowały. Schody zostaną zamknięte dla pieszych, gdy zakończy się wymiana nawierzchni chodnika na moście. Do tego czasu, przy zdejmowaniu okładzin, ruch tymczasowo może odbywać się po zwężonej powierzchni.

Więcej trudności do pokonania wykonawca będzie miał przy zaplanowanej w dalszej kolejności rozbiórce, montażu i betonowaniu schodów na perony. Ze względu na niewystarczającą szerokość przejścia między nimi a krawędzią peronu oraz obecność trakcji, będzie musiał – odpowiednio zabezpieczając miejsce prowadzonych prac - uwzględnić ruch pociągów i część robót prowadzić w nocy. 

Piesi mają wrócić na schody prowadzące na obie strony placu dworcowego w pierwszym kwartale przyszłego roku, zaś na schody peronowe – do końca II kwartału przyszłego roku.

Źródło i fot.: PIM

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK