NOSOWSKA - ERA RETUSZERA

Wojewoda: Sytuację w DPS-ach można określić jako stabilną

KATEGORIA: Poznań

Dziś wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował o zakończeniu dwutygodniowych działań związanych z przeprowadzaniem
testów na obecność koronawirusa wśród mieszkańców i pracowników Domów Pomocy Społecznej w Wielkopolsce. Wykonano łącznie 8328 testów, z czego do tej pory jedynie 3 potwierdziły zakażenie. Badania zostały przeprowadzone we wszystkich 63 domach prowadzonych przez samorządy.

Akcja, w którą zaangażowane były Wojska Obrony Terytorialnej i sanepid, trwała od 6 do 20 maja. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podczas
konferencji prasowej poinformował o szczegółach prowadzonej akcji oraz omówił działania ochronne. W części DPS-ów został wprowadzony rotacyjny system pracy. - W jednym z domów w powiecie ostrzeszowskim w taki sposób udało się zapobiec zakażeniu koronawirusem, ponieważ pracownik przed podjęciem pracy uzyskał wynik dodatni i nie miał kontaktu z mieszkańcami - tłumaczył wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

DPS-y zostały wsparte również dodatkowymi środkami finansowymi - łączna kwota to ponad 700 tys. zł. na bieżące działania - oraz środkami ochrony osobistej, Do placówek trafiło między innymi: 185 tys. maseczek, 103 tys. rękawiczek, 6,5 tys. przyłbic i ponad 10 tys. litrów płynów do dezynfekcji.

Obecnie w kwarantannie/częściowej kwarantannie znajdują się 2 wielkopolskie DPS-y: DPS Kalisz, DPS Sielska w Poznaniu). W kwarantannie na 6426 miejsc w DPS ogółem znajduje się obecnie 164 mieszkańców (2,5% ogółu).  Dwa tygodnie temu kwarantanna została zdjęta z DPS w Pleszewie. Obecnie zakażonych jest łącznie 46 mieszkańców DPS-ów w Wielkopolsce. - Sytuację w placówkach można określić jako stabilną. Do DPS-u w Kaliszu wracają kolejni ozdrowieńcy. Obecnie jest ich 51 - dodaje wojewoda.

Źródło: WUW 
fot. Deposit Photos

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK