MYSLOVITZ - MIEĆ CZY BYĆ

W poniedziałek ruszają Targi Mobilności "I'm a World Mate"

KATEGORIA: Poznań

Targi mobilności to miejsce wymiany informacji na temat możliwości wyjazdów – programy międzynarodowe, wolontariaty, wymiany młodzieżowe, workcampy, programy biznesowe, projekty praktyk i oferty pracy. Te informacje czekają na uczestników "I’m World Mate" pod patronatem Radia Afera. Razem z blisko setką prelegentów – młodymi ludźmi, którzy skorzystali z możliwości wyjazdu – przemierzycie wszystkie kontynenty: od Afryki po Australię i Oceanię. Usłyszycie o nawet najodleglejszych i najbardziej egzotycznych zakątkach świata: Sri Lance, Gambii, Kirgistanie, Wenezueli, Hawajach i Korei Północnej.

Wywiady i prezentacje mają pokazać korzyści płynące z podróżowania w ramach pracy, edukacji, wolontariatu, czy w ramach własnych pasji podróżniczych. Opierają się na prawdziwych historiach, przygodach ukazujących różnice kulturowe – pomagające zrozumieć, dlaczego w różnych krajach podobne rzeczy wykonuje się inaczej – przybliżyć rzeczywistość panującą w różnych częściach świata

Jednym z głównych elementów targów ma być wymiana doświadczeń, rozwój kompetencji i nauka poprzez działanie. Dzięki nim mają się poprawić świadomość w obszarze wymian uczniowskich i studenckich, projektów, integracji międzynarodowej oraz szeroko pojętej mobilności, której odzwierciedleniem będątrzy filary: edukacja, rynek pracy i turystyka.

Przedstawimy programy, które będą dotyczyć mobilności młodzieży i osób dorosłych, dzięki którym odkrywanie świata przez naszych uczestników będzie łatwiejsze. Jednym z elementów są inicjatywy skierowane do tych z najmniejszymi szansami na bycie aktywnymi międzynarodowo. Chcemy udowodnić, że bycie mobilnym nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla tych osób, które mają odpowiednie zaplecze finansowe, czy edukacyjne - deklarują organizatorzy.

Ostatni filar wydarzenia ma zainteresować młodzież turystyką: poznawaniem nowych regionów, ludzi i kultur. Organizatorzy zapewniają, że wspiera to proces uczenia się i otwiera umysły młodych ludzi. Dzięki temu wzbogacają swoją wyobraźnię, są odważniejsi w poznawaniu nieznanego, a także stają się bardziej otwarci na drugiego człowieka.

Chcielibyśmy pokazać młodym ludziom, że świat stoi przed nimi otworem, a ścieżkę kariery dzięki współczesnym technologiom mogą rozwijać w każdym zakątku świata – dodaje Damian Ciachorowski, koordynator projektu z MaY Polska. 

Targi odbywają się online i będą udostępnione po uprzedniej rejestracji na platformie www.may.am. Prowadzący wszystkie aktywności w ramach projektu będą korzystać z live streamingu, Q&A, gier, quizów i materiałów online. Możliwe będzie uczestnictwo w grupowych oraz indywidualnych spotkaniach z firmami oraz instytucjami. 

fot. I'm a World Mate

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK